2yuz.com Kullanıcı / Üye Sözleşmesi

Aşağıdaki “kullanım şartları”; 2yuz.com’a üye olmadan önce dikkatlice okunmalıdır ve üye olduktan sonra da kurallara uyulmalıdır.

Kullanıcı, 2yuz.com internet sitesine; üye olmak ve/veya bir hesap ile giriş yapmak ile aşağıdaki şartların tamamını anlamış ve uyacağını kabul etmiş sayılır.

2yuz.com'un aşağıda yazılı söz konusu şartları okumamış veya okumuş olup bunlara uygun davranmamış olmanızdan kaynaklanabilecek olan her türlü maddi ve manevi zarara ilişkin talebinize karşı hiçbir hukuki ve cezai sorumluluğu bulunmamaktadır.

1-) 2yuz.com sitesi sadece 18 yaşından büyükler içindir.

2-)2yuz.com kullanıcıları kullanıcı adlarını ve şifrelerini kendileri belirler. Bu kullanıcı adı ve şifrelerin korunması tamamen kullanıcının sorumluluğu altındadır.

3-) 2yuz.com üyeliği sadece o üyeliğin sahibi olan kullanıcı içindir. Bir kullanıcı kendi üyelik hesabını başkasına veremez, kullandıramaz.
Bir kullanıcının birden fazla hesabı olamaz.

4-)2yuz.com sitesinde girdiğiniz profil bilgileri kendi sayfanızda yayınlanacağı için diğer insanlar bu bilgileri görecektir. 2yuz.com bilgilerinizin yayınlanmasından, herhangi bir zamanda sayfanızda yer almış olmasından doğacak herhangi bir sorundan, başka bir üyeyle yada 3. kişi ve/veya kurumlarla yaşanabilecek sorunlu durumlardan, oluşabilecek maddi ve/veya manevi zararlardan sorumlu değildir.

2yuz.com Üyeleri arasındaki iletişim, etkileşim ve ilişkiler, tamamen üyelerin kendi sorumluluğu altındadır. Bir üyenin yayınladığı içerik unsuru, zararlı, hatalı ya da aldatıcı olabilir. Bu durumda diğer üyelerin dikkatli ve sağduyulu davranmaları gerekmektedir. Üyeler arasındaki anlaşmazlıklardan doğan herhangi bir maddi ya da manevi zarardan 2yuz.com sorumlu değildir.

5-) 2yuz.com sitesinde kanunlara ve genel ahlaka aykırı hiç bir hareket yapamaz, kişisel sayfanızda ve sitenin tamamında; müstehcen veya yasadışı bilgi, fotoğraf veya içerik, yazı, ses kayıdı kullanamaz ve veremezsiniz. 2yuz.com site içerisinde yasalara aykırı benzeri bir eylem tespit ettiği yada şüphelendiği durumlarda, önceden hiç bir uyarı olmadan kullanıcı hesaplarına müdahale edilebilir, kullanıcı hesapları iptal edilebilir, silinebilir.

2yuz.com sitesinde; kullanıcı profiliniz yada herhangi bir alanda; siyasi hiç bir simge kullanamazsınız.
Ayrıca; başkalarına sataşamaz veya rahatsız edemezsiniz.

6-) Kullanıcılar, genele açık ve ücretsiz 2yuz.com forum alanına yazarken yazdıklarının tüm mesuluyeti onlara aittir.

Kullanıcılar, genele açık bu forum alanını kullanırken; forum alanı tepesinde belirtilen 2yuz.com forum kurallarına uymak zorunda olduklarını kabul ederler.

2yuz.com, forum alanı içerisindeki her türlü yazıyı, Kullanıcıya herhangi bir ikazda bulunmaksızın; yayından kaldırabilir ve/veya silebilir. Böyle bir durumda, kullanıcı; ücretli kullanıcı olsun yada olmasın, itiraz etme hakkının olmadığını kabul eder.

7-) 2yuz.com kullanıcıları arasındaki doğan anlaşmazlıklar tamamen kullanıcıların sorumluluğunda olup; 2yuz.com kullanıcılar arasındaki anlaşmazlıklardan doğabilecek hiçbir maddi manevi zarardan sorumlu değildir.

8-) 2yuz.com kullanıcıları arasındaki doğan anlaşmazlıklardan ötürü haber vermeksizin her türlü denetimi ve üyelik iptalini yapabilir.

9-) 2yuz.com çıkabilecek teknik bir aksaklıktan dolayı gerek 2yuz.com internet sitesi üzerinde gerekse başka mecralarda oluşan; gösterim hataları, bilgi kaybı ve benzeri sorunlar ile bunlarla sınırlı kalmadan oluşan herhangi bir sorundan sorumlu değildir.

10-) 2yuz.com üyesi; site içerisinde insanların görebildiği, yayınlanan her türlü bilgi ve metaryelin mülkiyetini 2yuz.com'a devretmiş sayılır. 2yuz.com duyurularında bu metaryelleri kullanabilir.

11-)2yuz.com; kullanıcıların kendi profil sayfalarında bulunan “hakkında” ve benzeri kısımlar ile, 2yuz.com’da bulunan “forum” bölümleri gibi tüm etkileşimleri alanlardaki kullanıcıların yazdıklarından sorumlu değildir.

12-) 2yuz.com içersinde; 2yuz.com'dan izin alınmaksızın gizli yada açık şekilde hiç bir reklam faliyeti yapılamaz. 2yuz.com içerisinde; başta web sitesi reklamları olmak üzere; en ufak bir izinsiz reklam faliyetinin tespit edildiği yada 2yuz.com tarafından şüphelenildiğinde; ilgili tüm kullanıcı hesapları; hiç bir uyarı yapılmaksızın denetlenebilir, iptal edilebilir, silinebilir. 2yuz.com bu konuda son derece ve özellikle hassastır ve kullanıcılar bu hassasiyete ve kurala son derece saygılı olacaklarını kabul etmiş sayılırlar.

13-) 2yuz.com dışındaki internet siteleri, medya kurumları, yayın organları yada herhangi bir mecra dahi olsa; 2yuz.com üyelerini açık yada gizli olarak başka bir internet sitesine yönlendirdiği tespit edilen, 2yuz.com internet sitesine, markasına yada çalışanlarına hakaret ettiği ve/veya bu hakaretlerden dolaylı yoldan mesul olan; tüm kullanıcı hesapları hiç bir uyarı yapılmaksızın denetlenebilir, iptal edilebilir, silinebilir. 2yuz.com bu konuda son derece ve özellikle hassastır ve kullanıcılar bu hassasiyete ve kurala son derece saygılı olacaklarını kabul etmiş sayılırlar.

14-) 2yuz.com; kullanıcı şartlarını ve/veya yasaları ihlal eden yada şüphelenilen her türlü durumda; kullanıcı bilgileri üzerinde her türlü denetimi yapabilir. Kullanıcı şartlarına ve/veya yasalara aykırı olduğunun tespit edildiği yada şüphelenildiği durumlarda, önceden hiç bir uyarı olmadan kullanıcı hesapları iptal edilebilir, silinebilir.

15-) 2yuz.com'a kayıtlı bir kullanıcı hesabı; bu metinde yazan gerekçelere dayanılarak yada teknik bir aksaklıktan ötürü yada kullanıcının kendi isteği ile silindiği takdirde; kullanıcı bunun nedeni hakkında bilgilendirilmez, tüm bilgilendirmeler 2yuz.com'un takdirindedir.

16-) Kullanıcılar 2yuz.com ile; 2yuz.com içerisindeki "iletişim" bölümünden yada 2yuz.com'a ait olan iletişim e-mail'lerinden iletişime geçebilirler. 2yuz.com bu açık ve belli yollar dışında yapılan hiç bir iletişim'den sorumlu tutulamaz.

17-) 2yuz.com internet sitesi tarafından e-mail yolu ile birebir kullanıcı hesabı silinen kişinin kendisi ile yapılan iletişim dışındaki hiç bir iletişim, duyum vb.'den 2yuz.com internet sitesi sorumlu değildir, hiç bir şekilde sorumlu tutulamaz.

18-) Üyeler üyeliklerini istediklerinde iptal ettirebilirler.

Okuyucu Üyelik

19-) 2yuz.com üyelik kabul şartlarını yerine getiren her üyenin sahip olabileceği üyelik cinsidir. Okuyucu üyelik ücretsizdir. Okuyucu üyelerin diğer üyelere mesaj atma hakları bulunmamaktadır ve diğer üyelerin sayfalarını görüntülüyemezler.

Mesaj Üyeliği, Etkinlik Üyelliği, Asil ,White ,VIP , BLACK Account Üyelik

20-) 2yuz.com'da Okuyucu Üyelik dışında 6 çeşit üyelik bulunmaktadır. Mesaj Üyeliği, Etkinlik Üyelliği, Asil , White, Vip ve Black Account Üyelik.

21-) Bu üyelik cinslerinden;

Asil ve White üyelik, ilgili üyelik cinsinin süre bazındaki ücretini ödemek koşulu ile yada 2yuz.com'un zaman zaman sunduğu kampanyalar ile sahip olunabilir. 

Vip ve Black Account, üyeliğe sahip olmak için ise ilgili üyelik cinsinin süre bazındaki ücretini ödemek koşulu ile yada 2yuz.com'un zaman zaman sunduğu kampanyalar ile birlikte 2yuz.com'un onayı gereklidir.

Mesaj Üyeliği, kullanıcının isteği doğrultusunda, süre bazındaki ücretini ödemek koşulu ile yada 2yuz.com'un zaman zaman sunduğu kampanyalar ile, kullanıcı üyeliğine ekstra mesaj hakkı ekler.

Etkinlik Üyeliği, kullanıcının isteği doğrultusunda, süre bazındaki ücretini ödemek koşulu ile yada 2yuz.com'un zaman zaman sunduğu kampanyalar ile, kullanıcı üyeliğine etkinlik açma hakkı ekler.

22-)Tüm bu üyelik cinslerine sahip olan kullanıcılar; ücretli olsunlar yada ücretli olmasınlar, 2yuz.com kurallarını ihlal ettikleri takdirde aynı şekilde muamele görürler.

23-) Ücreti ödenmiş bir üyelik için herhangi bir koşulda ücret iadesi tamamen 2yuz.com'un takdirindedir. 2yuz.com kendi isteğine göre, herhangi bir zamanda ödenmiş olan herhangi bir ücreti geri iade edebilir.

24-) 2yuz.com; ücret ödeyen bir kullanıcının, ödeme esnasında güvenlik kurallarına uymadığına ve/veya 2yuz.com web sitesine zarar verebilecek yollara başvurduğuna kanaat getirdiği takdirde ilgili kullanıcıyı yasal mercilere bildirme aynı zamanda, ilgili kullanıcı hesabını kapatma hakkına sahiptir. Böyle bir durumda, kullanıcının yaptığın ödemenin iadesi 2yuz.com'un takdirine kalmıştır.

25-) Ücret ödeme işlemleri sırasında ve/veya ücret ödeme ile ilgili herhangi bir işlemde; doğabilecek teknik aksaklıklardan, kullanıcının yapacağı hatalardan, kullanıcının ödeme esnasında kullandığı banka ile ilgili herhangi bir eksiklikten ötürü; oluşabilecek herhangi bir kayıptan 2yuz.com sorumlu değildir.

26-)Okuyucu Üyelik ve/veya Mesaj Üyeliği ve/veya Etkinlik Üyelliği ve/veya Asil ve/veya White ve/veya VIP ve/veya BLACK Account Üyelik sahibi; doldurulan formlarda verilen bilgilerin hatalı ve/veya eksik olmasından dolayı ortaya çıkabilecek durumlarda, sorumluluğun üye olarak kendinde olduğunu peşinen kabul eder.

2yuz.com Gizlilik İlkeleri

2yuz.com; kullanıcılarının özel bilgilerinin mahremiyetine ve gizliliğine önem verir ve bu bilgileri korur.

27-) 2yuz.com; kullanıcıların IP adreslerini kayıt eder.

28-) 2yuz.com içersinde bulunan hiçbir video, link, banner üzerinden gidilen sitelerin kullanım koşulları ve gizlilik ilkelerinden sorumlu değildir.

29-) 2yuz.com’a kullanıcı tarafından verilen; 2yuz.com internet sitesi içerisinde kullanıcı tarafından yayınlanan her türlü bilgi ve metaryel dışındaki kişisel veriler; gerekli olduğunda adli merciler dışında, kesinlikle 3.kişilerle paylaşılmayacak, verilmeyecek, satılmayacaktır. Fakat 2yuz.com, içerisindeki tüm bilgilerin anonim istatistiklerini ve kullanıcıların seçimlerinin demografik bilgileri kullanabilir.

30-) 2yuz.com kullanıcılarının e-mail adreslerini; bir tek 2yuz.com kullanmak şartıyla; toplu bilgilendirme, toplu reklam vs gibi durumlarda kullanabilir.

31-) 2yuz.com kullanıcıları kullanıcı adlarını ve şifrelerini kendileri belirler. Bu kullanıcı adı ve şifrelerin korunması tamamen kullanıcının sorumluluğu altındadır.

2yuz.com, kullanıcı hesaplarının herhangi bir şekilde doğruluğu hakkında hiç bir garanti vermez. 2yuz.com; kullanıcılar tarafından bir başkasının yerine, ona ait bilgiler ile herhangi bir kullanıcı hesabı açılması ve benzeri hallerde doğabilecek hiçbir maddi manevi zarardan sorumlu değildir.

32-)İş bu hüküm ve maddeler 2yuz.com tarafından istendiği zaman, haber vermeden, tek taraflı olarak değiştirilebilir, iptal edilebilir veya yeni maddeler eklenebilir, güncellenebilir.

Kullanıcı, bu sözleşmenin ihlali durumunda meydana gelebilecek olan kayıp, iddia ve suçlamalardan doğabilecek olan zararların karşılığında 2yuz.com'un, yetkililerinin, temsilcilerinin ve diğer çalışanlarının zararlarını karşılayacağını kabul eder.