üye ol
Bir çok ünlü isim, sanatçı, sporcu 2yuz.com üyesidir

SAP nedir ? Yararları nelerdir ?

 • 9 Şubat 2007 317475 Birçok mühendis arkadaşımızın lisans , master , doktora yaptıktan sonra hedefledikleri S.A.P. kariyeri tam olarak nedir , faydaları zararları nelerdir kabaca anlatayım. Umarım bir kaç kişinin işine yarar kariyer belirleme konusunda.

  -- Tanım --

  Kurumsal kaynak planlamasında kullanılan en iyi uygulamalardan biridir SAP. Bütün olayı rapordur. Çaycının o gün kaç çay yaptığından tutunda farbikanın stoğuna ait raporları tutan çok dallı bir veritabanı ağacıdır.

  -- Yararları --

  En güzel özelliği uyarlanabilir ve geliştirilebilir bir yazılım olmasıdır. S.A.P. danışmanlarının kazanç kaynağıda bu özelliğin bulunmasıdır. Bütün raporları istediğiniz herhangi bir bilgisayardan istediğiniz şekilde alma şansınız vardır. Bu raporlar kullanılarak şirket tarafında hem çalışan sayınızı azaltırsınız hem de gelecek planlarınızı çok daha rahat yaparsınız.

  -- Zararları --

  Yeni bir sistem olmasından kaynaklı öğrenmek yoğun çaba gerektirir. Uyarlama kısmında isteklerinizi tam olarak belirleyemezseniz proje bir türlü sona ermez. Danışman gençler sizin isteklerinizi yerlerine getirirken kendi hayatlarını tabiri caizse hiç ederler. Çoğunlukla çeşitli mide hastalıklarına sivilcelenme yani daha çok sinirsel olan sorunlara yakalanırlar.

  -- Sonuç --

  Şirket sahibi iseniz SAP'yi kesinlikle düşününüz. Uzun vadede kâr etme yolunda inanılmaz yararını görürsünüz. Fakat çalışan danışmanların insan olduğunu unutmayınız.

  Bu konuda danışman olarak çalışmayı düşünüyorsanız ise teknik bilgiler dışında
  inanılmaz sabırlı olmanız , herhangi bir problemde panik yapmayan bir yapıya sahip olmanız gerekmekte. Ve araştırmayı kendini geliştirmeyi vizyonunu büyütmeyi seven bir yapı halinde olmanız şart. Çünkü bu işi hakkıyla yapmanız için hobi olarak görmeniz gerekir. 09:00 - 17:00 işi gibi düşünürseniz 2 adım bile ilerleyemezsiniz. Ama kendinizi yetiştirirseniz tam olarak 2 sene içerisinde aylık 5 haneli rakamlar kazanmaya başlarsınız.

  Ilk başta da dediğim gibi kaba tabiri ile yaşayacaklarınızı anlattım bi çok şeyi ayrıntılı bilgi almak isterseniz mesaj atabilirsiniz.

  Hepinize başarılı gelecekler dilerim.
 • 11 Şubat 2007 321194 ERP yazılımları icerisinde elle tutulur tek yazılım SAP.
  Programı yazmak/yonetmek/kullanmak hepsi ayrı maharet...
  Yazma kısmına (abap) ucundan dalıp,sonu olmadıgına karar verip koşarak kaçmıgımıslıgım var.
  Konu üzerine uzmanlasmak istedigim tek modül CRM
  ve malesef özellikle crm konusunda türkiyede egitim alınabilecek herhangi bir kurum yada kurulus mevcut deil
  beklioruz sabırla
1
Bu sayfaya kullanıcılar tarafından girilmiş olan tüm yazıların tüm sorumluluğu yazarlarına aittir.
2yuz.com hiç bir şekilde yazarlardan, yazılanlardan sorumlu değildir.