üye ol
Bir çok ünlü isim, sanatçı, sporcu 2yuz.com üyesidir

Çok bilip ukala olmak mı,az bilip efendi olmak mı???

• 24 Ekim 2007 974866 Çok bilmek güzel ve onur verici bir durum.Fakat herşeyi bilipte kendini bilmiyorsan işte bu o tüm bilgilerin köreldiği,sıfırlandığı noktadır.
    Çünkü az bilgi sahibiyse kişi;zaman içinde bu açığını kapatabilir;hem kendini bilir, hemde bilgi sahibi olur.
    Fakat çok şey bilip kendini bilmiyorsa kişi kendini bilmek sonradan öğrenilemez malesef!!!!
    Önce kendimizi bilelimde gerisi sonradan gelir...
  • 24 Ekim 2007 974879
    WindRider demiş ki;
    süper başlık karakiz, bir köşesine yerleşeyim "ukalalar" kampı üyesi olarak...

çok bilip ukala olmak az bilip efendi olmaktan kötüdür elbet. ancak bir de az bilip ukala olanlar var ki, tanrım hepimizi onların hiddetinden korusun diyorum.

ve dediğin gibi... önce kendimizi bilelim, gerisi sonradan gelir (genelde)

Haklısın WindRider ama,az bilipte ukala olanları haklamak kolay hatta kale bile almamak mümkün.
    Ama diğer versionlar itici,bunaltıcı hatta kendilerinden kurtulmak adına söylenen ''tamam '' kelimesi ile bile yetinmeyen canlılar.
    Artı şu az bilipte ukala olanlar yani hiç katlanılmayanlar ise az bile değil hiç bilmeyenlerdir.Allah bizi onlardan korusun
  • 24 Ekim 2007 974886 ne çok bilip ukala olmak, ne az bilip efendi olmak...

benim tercihim; çok bilip mütevazi olmak
  • 24 Ekim 2007 974892 Mütevazı olmak tabii ki gerekli; ancak ukalalık da kötü bir şey değil. Üslup çok önemli
  • 24 Ekim 2007 974900
    karakiz demiş ki;
    Çok bilmek güzel ve onur verici bir durum.Fakat herşeyi bilipte kendini bilmiyorsan işte bu o tüm bilgilerin köreldiği,sıfırlandığı noktadır.
    Çünkü az bilgi sahibiyse kişi;zaman içinde bu açığını kapatabilir;hem kendini bilir, hemde bilgi sahibi olur.
    Fakat çok şey bilip kendini bilmiyorsa kişi kendini bilmek sonradan öğrenilemez malesef!!!!
    Önce kendimizi bilelimde gerisi sonradan gelir...

guzel baslık acmıssın...
    herseyden onemlisi sanırım ZAMANLAMAN ..!

herseyi bilmek imkansız zaten el elden ustundur bunu unutmayalım..

herseyi bilmek guzel bu bilgiyi sunmak bu bilgiyi paylasma sekli onemli ...
    bırak bilgine sen degilse karsındaki saygı duysun..

kendine saygıdan bahsetmiyorum
    bilgine saygın varsa o saygı sana doner zaten bir sekilde..

bilgini paylas ama ukela olma..

az bilmek kotu degil ogrenirsin bilgilenirsin..
    ama efendi olmayı ogrenemessin..!
  • 24 Ekim 2007 974903 insan herşeyden önce kendini bilmelidir ki, deneyimlemek-öğrenebilmek için harcadığı tüm efor bütün çabalar bir anda kül gibi uçuşup gitmesin rüzgarlarda.
  • 24 Ekim 2007 974905 Başkalarının methetmesi ile yetinmeyen kendini sürekli öven ukalalar...
    Methedilmekten utanıp, karşısındakilerini yücelten mütevaziler..

-Ne kadar ukalasın böyle??
    -Biliyorum.. Ama senin kadar değilim..
    -Teşekkür ederim.
    - ?!
  • 24 Ekim 2007 974912 İnsan ne kadar çok bilirse o kadar az şey bildiğini fark eder diye düşünüyorum...
  • 24 Ekim 2007 974916 çok şey biliyor olabilirsin, herşeden önce kendini -stop/ haddini bilmelisin.

bilmiyorsan ezilirsin, ezerler.
  • 24 Ekim 2007 974918
    revenge demiş ki;
    bilmemek ayıp değil öğrenmemek ayıp

mütevazinin destekçisi çok;ukalanın öğreticisi az olur
  • 24 Ekim 2007 974919
    El3l2U demiş ki;
    WindRider demiş ki;
    süper başlık karakiz, bir köşesine yerleşeyim "ukalalar" kampı üyesi olarak...

çok bilip ukala olmak az bilip efendi olmaktan kötüdür elbet. ancak bir de az bilip ukala olanlar var ki, tanrım hepimizi onların hiddetinden korusun diyorum.

ve dediğin gibi... önce kendimizi bilelim, gerisi sonradan gelir (genelde)

Üzerine bişey söylemek ukalalık olur

• 24 Ekim 2007 974923 bilmişliğin sınırlarını zorlayıp ukalalığın zirvesine tırmanan insanlardan mı söz ediyoruz????
  • 24 Ekim 2007 974926
    naime demiş ki;
    çok şey biliyor olabilirsin, herşeden önce kendini -stop/ haddini bilmelisin.

bilmiyorsan ezilirsin, ezerler.

kimin söylediğini hatırlayamadım ama çok eskilerde bir şarkı vardı...

Haddini Bil sen haddini,haddini billll
  • 24 Ekim 2007 974927
    karakiz demiş ki;
    revenge demiş ki;
    bilmemek ayıp değil öğrenmemek ayıp

mütevazinin destekçisi çok;ukalanın öğreticisi az olur

kayıtlara geçsin efendim bu sözünüz, pek başarılı buldum şahsen, çok bilmekle alakalı mıdır acaba?
Bu sayfaya kullanıcılar tarafından girilmiş olan tüm yazıların tüm sorumluluğu yazarlarına aittir.
2yuz.com hiç bir şekilde yazarlardan, yazılanlardan sorumlu değildir.
Forum RSS iletişim 2006-2014 2yuz.com Tüm Hakları Saklıdır