üye ol
Bir çok ünlü isim, sanatçı, sporcu 2yuz.com üyesidir

Musa ve Mısırlı Sihirbazlar

• 30 Mart 2008 1339907 züper bi paylaşım barışcım..

benimde kafamı karıştıran dinler tarihiyle ilgili bir bilinmezliktir Muza eygamberin zihir yeteneği ve ilahi dinlerde zihir ve büyünün kezin olarak yazaklanmazı..

başka bir acıdan bakıldığında muza peygamberin 1 tokatla bir inzanı öldürmezi, en büyük günah ve enbüyük yazak olan can alma huzuzunun bir peygamber tarafından bozulmuş olmazı beni hep tereddüte düşüren bir olgudur..
  • 31 Mart 2008 1343482 akhenatonun olayı benimde aklımı kurcalıyordu.ama musa ile olan tarih yakınlığını bilmiyordum.çok ilginç...
    bilgilendirme için teşekkürler sevgili felsefeci!
  • 31 Mart 2008 1343527
    tuvanac demiş ki;
    ZaHiDe demiş ki;
    akhenatonun olayı benimde aklımı kurcalıyordu.ama musa ile olan tarih yakınlığını bilmiyordum.çok ilginç...
    bilgilendirme için teşekkürler sevgili felsefeci!
    o konuyu ayrıca inceleyeceğiz..

ben yazmıştım da

(felsefeci ne olacak bu avatarların karıştırılması durumları??hayır ,yakında sana gelen pm ler bana benimkiler sana düşmeye başlayacak,neyse ki okur yazar beyaz)

kusura bakma tuvanacım,karıştırıvermişim bende yazı o kadar sürükleyiciydiki kimin ne zaman ne yazdığını ayırtedememişim.tabi ki sana da teşekkürler sevgili tuvanac
    teşekkürler sevgili kraliçemiz
  • 31 Mart 2008 1343568
    tuvanac demiş ki;
    (ailecek 2 yüz için varız)

Gerçekten de akheneton un öğreti bakımından tek tanrılı dinlere bu kadar yakın(nerede ise aynı)ve musa nın inancını yaymaya başlaması ile tarihi olarak zaman dilimi olarak yakınlığı ilgi çekmeyecek gibi değildir..

akheneton un elimize geçen öğretileri de musanınkiler ile birebir örtüşür...

sümer yaradılış destanı ve homo spienslerin varoluşu ile ilgili bir başlık hazırladıktan sonra akheneton un peygamber olup olamayacağı konusunu hepberaber tartışıp araştıralım isterim sevgili zahide

kalp kalp kalp

memnuniyetle sevgili tuvanac!iş güç derdinde körelmeye başlayan hobilerimi sizin engin bilgilerinizle,birlikte geliştirmeyi çok isterim!

kalp kalp kalp
  • 1 Nisan 2008 1345281 aa büyücülerin isimleri neydi?
  • 1 Nisan 2008 1345309
    felsefeci demiş ki;
    Rufio demiş ki;
    aa büyücülerin isimleri neydi?

Büyücüler çarpsın seni, parmaklarını eşekarıları soksun da okumadan önce yazma e mi...

Hayvan gibi yazmışız bak bi, asabımı bozma, profilini çizerim avatarsız kalırsın...

Ya okımıyım şimdi hepsini, nolur ya. Bi copy/paste şuraya...
  • 1 Nisan 2008 1345831
    okur-yazar demiş ki;
    buraya yazmam gereken yazı var. bi başımı alsam işten.

kendi halimdeyim

Beklemedeyiz...
1
Bu sayfaya kullanıcılar tarafından girilmiş olan tüm yazıların tüm sorumluluğu yazarlarına aittir.
2yuz.com hiç bir şekilde yazarlardan, yazılanlardan sorumlu değildir.
Forum RSS iletişim 2006-2014 2yuz.com Tüm Hakları Saklıdır