üye ol
Bir çok ünlü isim, sanatçı, sporcu 2yuz.com üyesidir

Günlük hayata dair anket soruları (yeşim coşkun)

• 20 Kasım 2008 1778644 otur yeşim 10
  • 20 Kasım 2008 1778646 1.Yalan konuşanı nasıl anlarsınız? cevap : Gözlerinden ve kurduğu cümlelerden

2.Toplum içindeki konuşmanızla aile ortamınızdaki konuşmanız arasında fark oluyor mu (Yine yerine gene, evet yerine he, yapıyorum yerine yapıyom gibi)
    cevap : Hayır

4.İşte bu benim dediğiniz davranışlar?cavap :İnsanlara saygılıyımdır ve asla küfür etmem

6.Japonya denince aklınıza ne geliyor? cavap : Teknoloji

12.Geceleri, abur cubur diye adlandırılan cips, çikolata ve benzerlerini tüketir misiniz?
    cavao : Çok seviyorum,hep yemek istiyorum ama hayır (kilo olayı)

15.Hayat zorlaşınca, çıkmaz sokaklarda soluksuz kalınca, kırılınca camdan kalp, seyyar sevdalarda parçalanınca, dert bitmeyince, bildiğin çektiğine yetmeyince, göz görmeyince, gönül hissetmeyince, azalınca manadan, dönüp yalnızlığa kilitlenince yüreğin yükünü hafifletmek için ne yapmak lazım?

cavap : Herkesten kaçıp kendi kendime ağlayım bir süre kendimi bir yerlerde saklamak..

16.Günlük konuşmanızda daha çok `gene` sözcüğünü mü, yoksa `yine` sözcüğünü mü kullanırsınız?
    cavap : Yine

17.Keşke bugün: Tek keşkem,ağabeyim hala yanımızda olsaydı...

Biraz soru seçer gibi oldum ama....

• 20 Kasım 2008 1778650 1.Yalan konuşanı nasıl anlarsınız?
    - Kurduğu ilk cümleyle son cümle arasındaki bağlantıdan.

2.Toplum içindeki konuşmanızla aile ortamınızdaki konuşmanız arasında fark oluyor mu (Yine yerine gene, evet yerine he, yapıyorum yerine yapıyom gibi)
    -Hayır olmuyor, sıfatlar değişmediği sürece aynıyımdır.

3.Sizce en rezil anlar nelerdir?
    -Egoist tavırlar.

4.İşte bu benim dediğiniz davranışlar?
    -İçip içip, sokaklarda küfür etmek yada halay çekmek.

5.Poşet çayınızı (Sallama çay) daha iyi ya da daha koyu çıksın diye sıkar mısınız?
    -Evet sıkarım.

6.Japonya denince aklınıza ne geliyor?
    -Estetik ve şirin gözler..

7.Ehliyet sınavında kopya çektiniz mi?
    -Hayır.

8.Bulaşıklarınızı nasıl yıkıyorsunuz?
    -Su ile.

9.Arkadaş cevrenizden neyi / neleri öğrendiniz
    -Babana bile güvenmiyceksin.

10.Hiç ranzadan düştünüz mü?
    -Hayır.

11.Özel gün ve haftalardan en çok sevdikleriniz?
    -.(nokta)

12.Geceleri, abur cubur diye adlandırılan cips, çikolata ve benzerlerini tüketir misiniz?
    -Abur cubur diye adlandırdığım zeytin, kaju fıstığıdır.

13.Türkiye`nin hangi devlet kurumlarında işlerin çok sorunlu yürüdüğünü düşünüyorsunuz?
    -Masanın arkasında İNSAN olmayan her kurum sorunludur.

14.Hiç şimdiye kadar ocakta bir şey unuttunuz mu?
    -Yemek olarak hayır. Ay olarak yılbaşını unutmuşluğum var.

15.Hayat zorlaşınca, çıkmaz sokaklarda soluksuz kalınca, kırılınca camdan kalp, seyyar sevdalarda parçalanınca, dert bitmeyince, bildiğin çektiğine yetmeyince, göz görmeyince, gönül hissetmeyince, azalınca manadan, dönüp yalnızlığa kilitlenince yüreğin yükünü hafifletmek için ne yapmak lazım?
    -Susmak

16.Günlük konuşmanızda daha çok `gene` sözcüğünü mü, yoksa `yine` sözcüğünü mü kullanırsınız?
    -Yine

17.Keşke bugün:
    -Keşkesiz olsaydı.
  • 20 Kasım 2008 1778696 1.Yalan konuşanı nasıl anlarsınız?

(gözlerınden ve vucut dılınden..)

(hayır)

(cok kapsamlı bır soru)

(doğal ve yapmacık olmayan her davranıs)

5.Poşet çayınızı (Sallama çay) daha iyi ya da daha koyu çıksın diye sıkar mısınız?

(çay sevmıyorum kı poşetını içiyim)

(teknolojı)

(hayır,çatır çatır alnımınm akıyla 2 defa da verdım sınavı )

(neden kı yardım mı edıcen)

(arkadaşım yok...)

(ranza da uyumadım hiç)

(14 şubat.. tek başıma içiyorum)

(cok değil,ama canım isterse affetmem..)

13.Türkiye`nin hangi devlet kurumlarında işlerin çok sorunlu yürüdüğünü düşünüyorsunuz?

(hıc bır kurumun)

(hayır..mıcrodalga saolsun ayarlıosun kendı duruo )

(atlarım arabama ve tekerleklerın benı goturduğu yere gıderım;yalnız kalırım..gıttığım yerde de içerim.. yolda trafık canavarı olmıyalım neme lazım.. )

(2sını de pek kullanıyorum)

17.Keşke bugün:

o yaşasaydı. . . .. . . .
  • 20 Kasım 2008 1778760 1.Yalan konuşanı nasıl anlarsınız?
    anlamam, anlamaya da çalışmam. allah belasını verir zaten

toplum benim yanımda pek kibar, arkamdan atıp tutma konusunda rekortmen... önce onlar düzelsin, ben kendi kusurlarımı görüyom zaten

rezil olmam, ederim

yolda bi ferrari gördüğüm zaman "işte bu benim" demek isterim şahsen... soru neydi?

daha koyu çıksın diye sıkılmaz o. koyuluk suda kalış süresi ile ilgili. poşette çok fazla su kalıyo, bardaktaki suyun yarısı poşetle çöpe gitmesin diye sıkarım. açık içiyorum çayı

yer elması (bu ne anlamsız sorudur yaa)

hayır, zira sınav sorularında, özellikle motor konusu hala 1930'larda.

kirliyken yıkarım genelde

öğrettiklerimin çoğunu çöpe gittiğini

zenginiz biz. ranzanın yan taraflarında nöbetçiler duruyo.

"türkiye'nin amerikalı dostları"diye, ismi bile tossuruklu bi dernek vardı. onların toplandıkları günlere bayılırdım.

senin için gerçekten önemliyse tüketirim.arkadaşiçin çiğ tavuk tüketilir.

sorunsuzları saysak da vakit tasarrufu olsa?

evet. mesela geçen ocakta doğum günümü unuttum(20 ocak)

böyle edebi olarak zorlanmış, içi çok doluymuş gibi görünen ama aslında sadece "sıkışınca napıcaz?" diyen cümlelerden uzak durmak yeterli, o zaman zaten hayat daha güzel

gene mi aynı konu?

17.Keşke bugün:
    keşke diyosan bugünü mahvetmişsindir zaten. geriye dönüşün de yok. keşkelerle zaman harcamayı bırak, yarın nasıl daha iyi olursun onu düşün. keşkeymiş... peh
  • 20 Kasım 2008 1778768 3. soruya ek cevap: herhangi bir durumda rezil olduğunu düşünüyorsan, hayatla dalga geçebilecek kadar özgüvenli ve kendinle dalgageçebilecek kadar olgun değilsindir. rezil olmamaya çalışmak yerine olgunlaşmaya ve eğlenmeye bak

rezil olmak bir durum değil, bizim kendimizi görmek istemediğimiz durumlara verdiğimiz bir tepkidir.
  • 20 Kasım 2008 1778775 ay sıkıldım yesım üşendim
  • 20 Kasım 2008 1778806 1.Yalan konuşanı nasıl anlarsınız?
    cvp: gözlerine bakarım, vücut diline ve mimiklerine... açık verir bir yerde...

cvp: hayır

----

cvp: hep gülerim, arada takılır ağlarım. iyi niyetli ve temiz kalpli olduğum için herkesi de kendim gibi görüyorum. nedensiz suratım asılır -aslında nedeni vardır-, fena laf sokarım.... bir de hislerim çok kuvvetlidir... dediklerim çıkar...

cvp: çok koyu içmediğim için biraz bırakır çöpe atarım

cvp: hiroşimadan sonra sıfırdan kurulan bir ülke. gerek teknoloji gerekse depreme dayanıklılığı. bir de uzun ömürlü insanlar...

cvp: kopya sevmem...

cvp: sıcak su bol köpük ile...

cvp: çok iyi kazık atabileceklerini, ne olursa olsun kendilerini düşündüklerini... -gerçek dostlar hariç-

cvp : benim hiç ranzam olmadı anne...

cvp: haftasonlarını severim... tatil haftaları

cvp: gece değil de akşam evet...

cvp: birçoğu...

cvp: daha dün biberleri yaktım yaaa...

cvp: ağlarım, silerim kafamdan sonra... yoluma devam ederim... farklı uğraşlar bulurum kendime...

cvp: yine

17.Keşke bugün:
    cvp: keşke dememeyi tercih ediyorum... geçmişle yaşadığımızda geleceği köreltiyoruz...
  • 20 Kasım 2008 1778837 Biz buna kaldık
  • 20 Kasım 2008 1778878
  • 20 Kasım 2008 1779952 4- sarhoşluğumu severim
    5- sıkarım
    6- kutsal insanlar ülkesi
    7-çekmeye ortam olmaz ehliyet sınavlarında (2004 alış tarihidir)

8-soğuk suyla, pril ve sünger kullanarak..
    9-arkadaş kavramının sadece sözlük üzerinde olduğunu
    10- kabuslarımda evet
    11-bugün benim doğum günüm
    12-kesinlikle
    13-hepsinde, (millet vekili maaş yükseltme yasası, oylaması hariç)
    14-çaydanlık
    15- böyle hayata tükürem vay be!
    16-yine
    17-sıkı giyinseydim
1
Bu sayfaya kullanıcılar tarafından girilmiş olan tüm yazıların tüm sorumluluğu yazarlarına aittir.
2yuz.com hiç bir şekilde yazarlardan, yazılanlardan sorumlu değildir.
Forum RSS iletişim 2006-2014 2yuz.com Tüm Hakları Saklıdır