Ses kısılmasına ne iyi gelir?

• 7 Mayıs 2007 519464 yediğimiz / içtiğimiz herşey yemek borusundan mideye iner, ses telleri ise nefes borusundadır. bu nedenle çiğ yımırta, sıcak süt gibi şeylerin kesinlikle doğrudan ve mekanik bir faydası yoktur. sıcak içecekler o bölgeyi ısıtıp kasların yumuşamasına sebep olarak dolaylı yoldan yumuşama ve rahatlama sağlar. ama asıl olan, ilaç kullanmaktır. çünkü o bölgedeki tahrişin / sorunun tam olarak giderilebilmesi ancak dolaşım yoluyla mümkündür. 2 gündür dil döküyorum adama git eczaneye bepanten iğne yaptır diye... nihayet karar vermiş anlaşılan gitmeye

ek bilgi: papatya çayında bulunan ve ismini henüz bilmediğim bir madde, çok kısa sürede kana karışıp o bölgeye ulaşıyor ve ciddi tedavi edici etkisi var. deneyin görün
  • 7 Mayıs 2007 519472
    gökçer alp demiş ki;
    yediğimiz / içtiğimiz herşey yemek borusundan mideye iner, ses telleri ise nefes borusundadır. bu nedenle çiğ yımırta, sıcak süt gibi şeylerin kesinlikle doğrudan ve mekanik bir faydası yoktur. sıcak içecekler o bölgeyi ısıtıp kasların yumuşamasına sebep olarak dolaylı yoldan yumuşama ve rahatlama sağlar. ama asıl olan, ilaç kullanmaktır. çünkü o bölgedeki tahrişin / sorunun tam olarak giderilebilmesi ancak dolaşım yoluyla mümkündür. 2 gündür dil döküyorum adama git eczaneye bepanten iğne yaptır diye... nihayet karar vermiş anlaşılan gitmeye

ek bilgi: papatya çayında bulunan ve ismini henüz bilmediğim bir madde, çok kısa sürede kana karışıp o bölgeye ulaşıyor ve ciddi tedavi edici etkisi var. deneyin görün

evet bepantene iğne süper çözüm ama ben iğneden korktuğum için bepantene pastille idare ediyorum.
  • 7 Mayıs 2007 519477 Eğer hemen açılmasını istiyosan bepanthena,lincosin,iğne sabah akşam vurdurursan 3 gün boyunca sesin açılır. sanatçıların tek kurtarıcısı.eğer iğneden korkuyosan 1 elmayı kaytatıp ezip suyu ve tortusuyla beraber içine biraz kanyak koyarsan oda ses açılmasını faydalı oluyorrrr
  • 7 Mayıs 2007 519482
    çiSe demiş ki;
    omercik demiş ki;
    çiSe demiş ki;
    valla geçen hafta 2 gün hiç sesim çıkmadığı için ve kronik farenjitim olduğu için biliyorum.Ihlamur içine tarçın ve zencefil koyup ılık halde içmeni tavsiye edebilirim.Bir de pastil olarak bepanthene çok iyi geliyor.Çok konuşmamak (yani konuşmaya çalışmamak ) gerekiyor.Ek olarak sürekli ılık su...
    Geçmiş olsun...

kronik faranşit ile ilgili deneyimleriniz var ise benzer bir durum bende de var paylaşırsanız sevinirim

Çocukluğumdan beri her sene kış bahar farketmeden öksürme nöbeti şeklinde oluyor bende.Sinir bozana kadar ve sabah sızana dek öksürüyorum.Kuru öksürük şeklinde.Kuru öksürük için şurup ve boğaz ağrısı için ağrı kesici ile birlikte bilumum bitkisel çay ve bepanthene pastil kullanıyorum.Başka yapcak bişey yok zaten bekleyip görmek dışında...

alerji bir yandan faranşit bir yandan bir rahat nefes alamadım şu hayatta
    sizdeki belirtilerin aynısı bende var. sabaha kadar kuru öksürük uyuyamıyorum resmen boğazımın içi gıdıklanıyor..
    çok teşekkürler değerli bilgiler için
  • 7 Mayıs 2007 519486
    SerpiL BENAY demiş ki;
    Eğer hemen açılmasını istiyosan bepanthena,lincosin,iğne sabah akşam vurdurursan 3 gün boyunca sesin açılır. sanatçıların tek kurtarıcısı.eğer iğneden korkuyosan 1 elmayı kaytatıp ezip suyu ve tortusuyla beraber içine biraz kanyak koyarsan oda ses açılmasını faydalı oluyorrrr

heh işte budur adı aklıma gelmedi bi saattir.
  • 7 Mayıs 2007 519501
    Khudukha demiş ki;
    bence ses kısıklığı tedavi edilmemeli, çok güzel oluyo ses kısılınca.. konuşuyosun ama başka biri konuşuyomuş gibi oluyo ya.. bayılıyorm o duruma... keşke sesim kısılsa, keyfini çıkarmaya bak

Allah sağlık versin ya sağlık gibisi yok
  • 7 Mayıs 2007 519527
    omercik demiş ki;
    çiSe demiş ki;
    omercik demiş ki;
    çiSe demiş ki;
    valla geçen hafta 2 gün hiç sesim çıkmadığı için ve kronik farenjitim olduğu için biliyorum.Ihlamur içine tarçın ve zencefil koyup ılık halde içmeni tavsiye edebilirim.Bir de pastil olarak bepanthene çok iyi geliyor.Çok konuşmamak (yani konuşmaya çalışmamak ) gerekiyor.Ek olarak sürekli ılık su...
    Geçmiş olsun...

kronik faranşit ile ilgili deneyimleriniz var ise benzer bir durum bende de var paylaşırsanız sevinirim

Çocukluğumdan beri her sene kış bahar farketmeden öksürme nöbeti şeklinde oluyor bende.Sinir bozana kadar ve sabah sızana dek öksürüyorum.Kuru öksürük şeklinde.Kuru öksürük için şurup ve boğaz ağrısı için ağrı kesici ile birlikte bilumum bitkisel çay ve bepanthene pastil kullanıyorum.Başka yapcak bişey yok zaten bekleyip görmek dışında...

alerji bir yandan faranşit bir yandan bir rahat nefes alamadım şu hayatta
    sizdeki belirtilerin aynısı bende var. sabaha kadar kuru öksürük uyuyamıyorum resmen boğazımın içi gıdıklanıyor..
    çok teşekkürler değerli bilgiler için

rica ederim
  • 7 Mayıs 2007 519539
    Derya Özel demiş ki;
    iğne yaptır kereeeeeeeeeem, papatya çayı iç limon ve balla, ve serpil benay'ın dediği yöntem hakikaten birebirdir ses için

git yapta içsin adam uzaktan sölemekle olmasss
  • 7 Mayıs 2007 519546 zencefil cayi..
  • 7 Mayıs 2007 519562 iğne lincosindi sanırım o ve bepanthen pastil iğne
  • 7 Mayıs 2007 519616
    Kerem SEVEN demiş ki;
    Bir bilen vardır ve her başına gelene faydası olur düşüncesiyle bu başlığı açıyor ve soruyorum...

Ses kısılması en kısa sürede nasıl düzeltilir?

Tecrübelerinizi paylaşır mısınız?

Baktım bu topiğ kim açmış diye ne göreyim KEREM SEVEN şimdi keremcim ses kısılmasına kenevir çayı balla karıştırbide ibrahim beyin bu durumlarda kullandığı arı sütü,poleni vardır aklında buluna
  • 7 Mayıs 2007 519620 kahve fincanı içine 1 parmak viski veya konyak 1 kaşık bal ve biraz limon....süper
  • 7 Mayıs 2007 519632 Kerem sana iyi bi alışveriş gerekcek ses kısılmasına hepsini denersin artık ama bence en iyisi susmaktır
  • 7 Mayıs 2007 519638 Susmak...
1 2 3 4 5 6
Bu sayfaya kullanıcılar tarafından girilmiş olan tüm yazıların tüm sorumluluğu yazarlarına aittir.
2yuz.com hiç bir şekilde yazarlardan, yazılanlardan sorumlu değildir.
Forum RSS iletişim 2006-2014 2yuz.com Tüm Hakları Saklıdır