Badem - S’onsuz

Rock müziğin centilmeni Badem’den s’onsuzluğa dair gizemli bir albüm

Badem’in ikinci albümü S’ONSUZ, Ocak 2008’de Taşoda Müzik etiketiyle raflardaki yerini alıyor. Sınav filmindeki Sen Ağlama parçasıyla yüz binleri derinden etkileyen grubun ikinci albümünde, imkansız aşkı anlatan duygusal ve karanlık bir hava hakim.
Nitelikli müzisyenlerden oluşan ve etkileyici konser performanslarıyla ünlenen Badem’in yeni albümüne; Özlem Tekin, İlhan Şeşen, ve Gülçin Santırcıoğlu gibi değerli isimler konuk oluyor. Piyanonun, nefeslilerin, yaylıların, ve daha birçok enstrümanın eşlik ettiği zengin orkestrasyonlara sahip titizlikle hazırlanmış düzenlemeler, albümün kalitesini üst seviyeye çıkarıyor.
İlk albümde ağırlıklı olarak yer alan Karacaoğlan sözleri bu albümde sadece bir şarkıda mevcut. Sert gitarların yer aldığı albümde akustik tınılar ve üçlü vokal düzenlemeleri hala önemini koruyor. Söz ve bestelerin tamamına yakını, grubun prodüktörlüğünü yapan solist Mustafa Kemal Öztürk’e ait. Kalpsiz parçasında Özlem Tekin’in zirve yapan performansına; Geceyedir Küsmelerim parçasında İlhan Şeşen’in hüzünlü sesine; Kalpsiz’in grup tarafından bambaşka bir tarzda yapılan akustik düzenlemesinde ise Elveda Rumeli’nin sevilen oyuncusu Gülçin Santırcıoğlu’nun romantik vokallerine tanıklık edilebilir. Parçaların tamamında grubun ilk albümünden bu yana yaşadığı aşk ve ölüm ayrılıklarının yarattığı kederli ruh hali derinden hissediliyor. Albümde üç güzel video da müzikseverler için sürpriz olarak yer alıyor.
2007 sonunda yayınlanmaya başlayan ilk videoklip, Kalpsiz parçasına çekildi. Klibin ilk günü, Badem ve Özlem Tekin’in performansı Ata Stüdyoları’nda 130 farklı kamera açısıyla tesbit edildi. İkinci gün Sen Ağlama klibinden tanıdığımız 2003 Türkiye ikinci güzeli Özge Ulusoy ve sevilen oyuncu H. Sezai Paracıkoğlu’nun dış çekimleri gerçekleştirildi. Klip, Dağhan İş yönetmenliğinde iki günde çekildi.
İlk albümlerinde pop-rock tarzı, çok sesli vokalleri, akustik tınıları ve altı adet klibiyle karşımıza çıkan Badem, on yıl önce Boğaziçi Üniversiteli üç öğrenci BArış, DEvrim ve Mustafa tarafından vokal topluluğu olarak kuruldu. Barış ve Mustafa’yı halen barındıran grubun, değişikliklere rağmen, üyelerinin adlarının baş harfleri gizemli bir şekilde Badem kelimesini oluşturmaya devam ediyor.
Müziğe, sevenlerine ve hayata yönelik centilmen tavrıyla Badem; S’ONSUZ albümündeki müzikal kalitesi, performansı ve hüzünlü parçalarıyla 2008’e damgasını vuracağa benziyor.

İletişim:
Anıl Savaş Kılıç
c: 0532 4678992
e: savas@tasoda.com
www.tasoda.comDiğer Albüm Tanıtımları için tıklayın
 Badem
Badem
   Sayfa İstatistikleri
Satın Alma Sayısı : 4353

Toplam Gösterim Sayısı : 36469